Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Pręt, drut, rura, blacha, taśma z C38000 (CuZn40Pb1)

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
LS59-1 2.0402 CuZn39Pb1 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka ogólna

Skład stopu odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku mosiądzu dwuskładnikowego. Poziom nasycenia miedzi cynkiem w niskiej temperaturze wynosi 39%. Wskaźnik ten maleje wraz z istotnym wzrostem temperatury. W temperaturze 905°C wynosi ona 32%. Te mosiądze, które zawierają mniej niż 39% cynku, mają jednofazową strukturę roztworu cynku w miedzi. Jeśli dodać większą ilość cynku do stopionej miedzi, cynk nie rozpuści się całkowicie. Dlatego mosiądz po zastygnięciu będzie bardzo twardy i kruchy. Będzie już miał strukturę dupleksową i wysoką wytrzymałość. Plastyczność będzie jednak znacznie mniejsza niż w przypadku mosiądzów jednofazowych.

Mosiądz CuZn40Pb2

Cu zn Pb% Fe% P% Sb% i Bi%
57-61% 35,6−42,2% 0,8−1,9% ≤ 0,5% ≤ 0,02% 0,01% i 0,003%

Aby uniknąć pomyłek w nazwach mosiądzów, należy wziąć pod uwagę, że gatunki mosiądzu CuZn40Pb2, C38000 (CuZn40Pb1) to prawie identyczne materiały. Materiał ten jest używany głównie do produkcji różnych elementów złącznych, na przykład śrub i drążonych prętów.

Plastyczność i wytrzymałość

Im więcej cynku zawiera mosiądz, tym większą ma wytrzymałość. Ale w ten sposób zmniejsza się plastyczność materiału. Im bardziej skomplikowana twarda kompozycja, tym mniej ma plastyczności. W konsekwencji mosiądz staje się bardziej kruchy. Jego wytrzymałość wzrasta dopiero przy 45% zawartości cynku. Następnie siła i plastyczność zaczynają gwałtownie spadać.

Produkcja

Większość mosiądzów jest dobrze obrabiana ciśnieniowo. Mosiądze jednofazowe mają charakterystyczną plastyczność. Mogą odkształcać się w bardzo niskich i wysokich temperaturach. Istnieje szczególna cecha obróbki ciśnieniowej mosiądzu: do obróbki na zimno stosuje się mosiądz jednofazowy, który ma dobrą plastyczność i niską wytrzymałość. Wraz ze wzrostem temperatury jego plastyczność nieco spada. Dlatego takiego mosiądzu nie można obrabiać na gorąco. Tylko mosiądz duplex o wysokiej zawartości cynku może być stosowany do obróbki na gorąco.

Kup w okazyjnej cenie

Gdzie kupić hurtowo przemiał C38000 (CuZn40Pb1)? Firma «Auremo» oferuje zakup pręta, drutu, rury, blachy, taśmy C38000 (CuZn40Pb1) na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. C38000 (CuZn40Pb1) pręt, drut, rura, blacha, taśma są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za przystępną cenę produktów młynarskich C38000 (CuZn40Pb1) od dostawcy. Za pośrednictwem naszej strony internetowej można dokładnie zapoznać się z naszą produkcją, określić jej właściwości, złożyć zamówienie. Firma «Auremo» jest odnoszącym sukcesy dostawcą wyrobów hutniczych C38000 (CuZn40Pb1) na rynek europejski. Oferujemy zakup towarów z magazynu specjalnego przeznaczenia. Dostawę można zrealizować w dowolnym mieście. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Mamy najkrótsze terminy dostaw. Nasi doświadczeni menedżerowie są gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Pracujemy dla Ciebie.

Dostawca

Dostawca produktów młynarskich «Auremo» C38000 (CuZn40Pb1) to najlepszy wybór. Oferujemy najszerszy asortyment wyrobów z mosiądzu. Mając na uwadze interesy klientów nasza grupa handlowa oferuje produkty certyfikowane, które przeszły wszystkie niezbędne badania. C38000 (CuZn40Pb1) pręt, drut, rura, blacha, taśma są zawsze w magazynie. Istnieje najlepsza cena produktów młynarskich C38000 (CuZn40Pb1). Korzystając z usług naszych biur lub firmowej strony internetowej, możesz kupić potrzebny produkt najwyższej jakości w możliwie najkrótszym czasie. Kup przemiał C38000 (CuZn40Pb1) za chwilę. Oferujemy rabaty i dodatkowe korzystne rabaty dla stałych klientów, jak również przy zakupach hurtowych.