Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Rura z permalloju NiFe50

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
50NP 50 1.3927 K94840 NiFe50 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka techniczna

Stopy na bazie żelaza, stopowe z niklem, manganem, miedzią, kobaltem odnoszą się do stopów magnetycznie miękkich. Do tej kategorii należą również żelazo ferromagnetyczne ekstraczyste lub niskowęglowe stale elektrotechniczne (niestopowe, krzemionkowe). Są to precyzyjne stopy o niskim współczynniku koercji na bazie żelaza i niklu. Takie stopy są wytapiane w specjalnych piecach metalurgicznych. Tak przygotowane wlewki poddawane są dalszemu kuciu i kuciu. Stopy magnetyczno-miękkie charakteryzują się podwyższoną indukcją nasycenia technicznego oraz zwiększoną zdolnością indukcyjności magnetycznej. Stosowane są do produkcji transformatorów i rdzeni magnetycznych zmiennego pola magnetycznego. Wykorzystywane są również w radiotechnice, elektrotechnicznej sferze przemysłu oraz w systemach automatyki, teleautomatyki, aparaturze obliczeniowo-pomiarowej.

Znaczenie

Permalloy jest używany do produkcji rdzeni transformatorów małej i dużej mocy, elementów wykonawczych przekaźników, dławików oraz detali obwodów magnetycznych, które są eksploatowane podczas pracy ze zwiększoną indukcją z małym przesunięciem lub bez niej. Posiadając dużą przepuszczalność początkową, stop magnetycznie miękki NiFe50 jest w stanie namagnesować do nasycenia na słabych polach.

Skład procentowy według GOST 10 994 — 74

P Fe Cu S Si Mn Ni C
≤0,02 48,33 — 50,55 ≤ 0,2 ≤0,02 0,15 — 0,3 0,3 — 0,6 49,0-50,5 ≤0,03

Permaloy jest wytapiany w otwartym piecu łukowym. Zastosowanie specjalnych masterstopów nadaje materiałowi najcenniejsze właściwości (sprężystość, magnes, ciepło, elektryczność). Stal ta posiada zrównoważone właściwości technologiczne, dzięki którym jest tak popularna. Rury w gatunku NiFe50 znajdują zastosowanie w dziedzinach budowy precyzyjnych obrabiarek, dokładnej budowy przyrządów, innowacyjnych technologii.

Własności mechaniczne w temperaturze 20 °C

Produkty Obróbka cieplna Średnica y KCU d5 st św Fe Obróbka cieplna
Rura Temperatura wyżarzania: mm % kJ/ m2 MPa MPa
Wyżarzanie 450-550°С 25 245 440 wyżarzanie

Urządzenie

Dzięki unikalnym właściwościom fizycznym i mechanicznym permaloj jest szeroko stosowany w nowoczesnym przemyśle. Wyjątkowe właściwości materiału uwarunkowane są jego zrównoważonym składem. Wraz z pojawieniem się materiałów nowej generacji, pojawiła się możliwość usprawnienia wielu procesów technologicznych oraz zapewnienia długotrwałej i niezawodnej pracy urządzeń w szerokim zakresie temperatur.

Charakterystyka fizyczna

Opis Identyfikacja
Moduł sprężystości pierwszego rodzaju [MPa] mi
Zdolność grzewcza materiału (lub współczynnik przewodnictwa ciepła) [V/(m/stopień) l
Temperatura wymagana do uzyskania rzeczywistych cech, [stopnie] T
Współczynnik rozszerzalności liniowej [1/stopień] (zakres temperatur 20°С) A
Rezystancja powierzchniowa jednostki elektrycznej [Ohm-m] R
Gęstość materiału [kg/m 3 ] R
Ciepło właściwe materiału [J/(kg/stopień)] (zakres temperatur 20°С) C

Właściwości magnetyczne

Opis Identyfikacja
Pole koercyjne (nie wyższe) [A/m] Hc
Indukcyjność magnetyczna (nie większa) [mH/m] Umaks
Straty właściwe (nie wyższe) 50 Hz częstotliwości, indukcja magnetyczna 1,0 Т[ B/kg ] P1.0/50
Indukcja magnetyczna T, natężenie pola magnetycznego nie mniejsze niż 100, w polu magnetycznym [A/m] B100

Właściwości mechaniczne

Opis Identyfikacja
Krótka odporność na pękanie [MPa] św
Granica przepływu (proporcjonalne obciążenie graniczne) dla trwałej zmiany postaci [MPa] st
Procent wydłużenia przy zerwaniu [ % ] d5
Współczynnik skurczu [ % ] y
Udarność [ kJ/m 2 ] KCU
Twardość Brinella [MPa] HB

Spawalniczy:

Typ Opis
ograniczona spawalność spawanie jest możliwe przy nagrzaniu do 100-120°С i ostatniej obróbce cieplnej
trudno spawalny w celu uzyskania jakościowego złącza spawanego konieczne jest wykonanie następujących operacji: podczas spawania podgrzanie go do temperatury 200−300°C, obróbka cieplna (wyżarzanie) po spawaniu
spawalny bez przerwy spawanie odbywa się bez dalszej obróbki cieplnej lub wcześniejszego ogrzewania

Kup po okazyjnej cenie rury permaloy NiFe50

Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Jakość jest gwarantowana przez rygorystyczną zgodność technologiczną produkcji. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Możesz łatwo kupić rurę permaloy NiFe50 u dostawcy rur permaloy NiFe50. Po prostu połącz nas wygodnym sposobem do Ciebie. Numery telefonów, adresy e-mail najbliższych biur firmy znajdują się w dziale „Kontakty”. Zamów usługę „Oddzwoń”, a nasz menedżer pomoże Ci wybrać produkty, które będą pasować do Twoich indywidualnych wymagań. Cena rury permaloy NiFe50 zaskoczy Cię do góry nogami.

Dostawca rur z permalloyu NiFe50

Firma «Auremo» dostarcza precyzyjny permalloj na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się szeroka gama towarów wysokiej jakości. Permaloy jest zawsze w magazynie. Cena rury permaloy NiFe50 uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz rurę permaloy NiFe50 hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty. Dostępność produktów i sprawność dostaw uwarunkowana jest tym, że posiadamy biura w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej. Kup rurę z permalloyu NiFe50 u dostawcy rur z permalloyu NiFe50.