Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Sztabka iterbu metalicznego

Charakterystyka techniczna

Iterb to biało-szary metal należący do podgrupy itru ziem rzadkich. Jest to element szóstego okresu trzeciej grupy układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Yb. Liczba atomowa wynosi 70. Iterb posiada sześcienną sieć α jak miedź do temperatury 792 ° C. W wyższej temperaturze zakłada sieć centrowaną na ciele β, podobną do α-Fe. Zawartość iterbu w skorupie ziemskiej wynosi 0,33 g/t. Granitowe pegmatyty są najbogatszymi w iterb minerałami hydrotermalnymi. Główną metodą otrzymywania jest odzyskiwanie tlenku Yb 2 О 3 za pomocą lantanu lub węgla w próżni lub przez elektrolizę topniejącego chlorku YbCl 3 .

Właściwości fizyczne Yb

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 173.04
Szybkość utleniania 3,2
Gęstość [g/cm 3 ]

6,9654
Temperatura topnienia 824°С
Ciepło topnienia kJ/mol 3.25
Przewodność cieplna K [V/m*K] 34,9
Ciepło parowania kJ/mol 159

Aplikacja

Znajduje zastosowanie w fizyce jądrowej, elektronice, wytwarzaniu materiałów termoelektrycznych. Optyka Fiver do laserów o dużej mocy jest wykonana z tlenku Yb 2 О 3 . Jony iterbu mogą generować promieniowanie laserowe w zakresie podczerwieni o długości fali około 1,065 µm. Przemysłowa produkcja stopów magnetycznych nie może obejść się bez iterbu. Do produkcji laserów stosuje się również monokrystaliczny stop fluorku YbF 3 i fluorku baru z holmem. Z boranu iterbu wytwarza się specjalne emalie i szkła wymagane w energetyce jądrowej.

Elektronika wykorzystuje iterb jako dielektryk do otrzymywania struktur MIS. Pod wpływem promieniowania neutronowego w reaktorze jądrowym zamienia się w izomer hafnu. Może być również wykorzystany jako akumulator energii, ale te zastosowania dopiero się rozwijają i są na etapie teoretycznym. Właściwość pochłaniania gazów ma znaczenie przy produkcji lamp elektronicznych. Fosfor krystaliczny jest wykonany z jego podstawy. Z jego pomocą domieszkowane są również specjalne stopy. Odnosi się do grupy metali nieżelaznych. Dostępne wyroby hutnicze: drut, pręt, blacha.

Dostawca iterbu metalicznego

Dostawca iterbu metalicznego «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów. W magazynie prezentowany jest szeroki asortyment półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Wlewki iterbu są zawsze dostępne. Możesz kupić produkty w przystępnej cenie iterbu metalicznego od dostawcy. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup iterb metaliczny już teraz. Cena iterbu metalicznego jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kup iterb metaliczny w okazyjnej cenie

Dostawca iterbu metal «Auremo» sprzedaje metale rzadkie i ogniotrwałe na korzystnych warunkach. W magazynie prezentowany jest duży wybór wyrobów z iterbu i jego stopów. Cena iterbu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz iterb metaliczny, otrzymasz specjalne rabaty. Nasi menedżerowie są zawsze gotowi udzielić fachowej pomocy. Duży asortyment nie pozostawi Cię bez wyboru. Wszystkie produkty posiadają certyfikat. Dostawa realizowana jest w najkrótszych terminach.