Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Drut, pręt wykonany z renu

Drut, pręt

Znaczenie

Drut i pręt renowy zyskały popularność wraz z rozwojem zaawansowanych technologii. Dzięki unikalnym właściwościom użytkowym ren jest niezastąpiony w lotnictwie, technice kosmicznej, energetyce jądrowej, elektrotechnice, militarnym kompleksie przemysłowym, budowie maszyn i elektronice. Wraz z pojawieniem się podobnych materiałów pojawiła się możliwość udoskonalenia wielu metod produkcji, w których wytwarzaniu towarzyszy efekt skrajnych wskaźników. Ren daje możliwość zapewnienia długotrwałej i niezawodnej pracy całej konstrukcji w szerokim zakresie temperatur.

Ren Cechy fizyczne

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 186,2
Szybkość utleniania 7, 6, 5, 4, 3, 2, -1
Gęstość [g/cm 3 ]

21.02
Temperatura topnienia 3186°С
Ciepło topnienia kJ/mol 34
Przewodność cieplna K [V/m*K] 48
Ciepło parowania kJ/mol 704

Produkcja

Półfabrykaty renu są wytwarzane moją metodą metalurgii proszków. Najpierw otrzymuje się kęs. Następnie należy go podgrzać, wykuć na specjalnej maszynie obrotowej. Otrzymuje się wówczas pręty o średnicy 2−3 mm. Ze względu na dużą plastyczność renu pręty są wciągane w najcieńszy drut o średnicy kilku mikronów.

Aplikacja

Ren jest niekonkurencyjnym materiałem łożyskowym, który jest stosowany do produkcji części w technice specjalnej. Temperatura pracy takich części przekracza 1000 °C w agresywnym środowisku. W elektrotechnice, elektronice produkowane są siatki, grzejniki żarnika, grzejniki katodowe do kineskopów; w generatorach termojonowych, generatorach i lampach odbiorczo-wzmacniających stosuje się żarniki mierników jonowych i spektrometry masowe wykonane z renu.

Konsekwentne użytkowanie operacyjne zespołów mechanicznych i optycznych, które są zamocowane na metalowej cienkiej oprawie, jest bardzo ważne dla urządzeń geodezyjnych. Oprawy tego typu zawarte są w teodolitach tranzytowych, niwelatorach, teodolitach żyroskopowych. Najdokładniejsze oprawy to te wykonane ze stopów renu.

Termopary wykonane ze stopów wolframu i renu stosowane są w miernikach do najwyższych temperatur (ok. 2500°C). Są znacznie dokładniejsze niż proste termopary wykonane z molibdenu i wolframu. Drut termopary wykonany jest metodą metalurgii proszków ze stopu renu wolframu WRe20 (Re-20%), WAlRe5 (z dodatkami krzemowo-alkalicznymi i aluminiowymi), WRe5 (Re-5%).

Drut termoparowy klasy WRe20, WRe5 ma różne określone współczynniki termicznej siły elektromotorycznej, które są zaznaczone na podziałce. Termopary wolframowo-renowe są wykonane w molibdenowych lub ceramicznych rurkach ochronnych. Drut termopary klasy WRe5 zbiera się tylko z elektrodą i drutem termopary klasy WRe20, które mają taką samą charakterystykę statystyczną.

Na wewnętrznej stronie żarówki tworzą się ciemne plamy w szkle. Są końcowym wynikiem obiegu wody. Część pary wodnej zawsze pozostaje nawet przy najbardziej rygorystycznym usuwaniu tlenu z żarówki. W wysokiej temperaturze woda rozkłada się na tlen i wodór, które utleniają gorące włókno wolframowe. Następnie tlenek wolframu odparowuje i osadza się na szkle w postaci metalicznego wolframu, który jest odzyskiwany za pomocą tlenu. W ten sposób maleńkie cząsteczki wolframu odparowują ze świecącego włókna. Na szkle tworzy się ciemna plama, a włókno staje się cieńsze, aż się rozdziera. W temperaturze 1300 °C ren jest dwukrotnie bardziej odporny na obieg wody niż wolfram; w temperaturze 1750 ° C jest ośmiokrotnie bardziej odporny. Stopy renu i wolframu doskonale nadają się do produkcji świecącego włókna w porównaniu z czystym renem.

Pręt renowy, dostawca drutu

Firma «Auremo» proponuje zakup pręta renowego, drutu po najkorzystniejszej cenie. W magazynie prezentowana jest szeroka gama towarów wysokiej jakości. Możesz łatwo kupić towary w pręcie renu, dostawcy drutu. Pręt renowy, cena drutu uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jakość jest zgodna z GOST (ogólnounijnymi normami państwowymi) i normami międzynarodowymi. Jeśli kupisz drut renowy w hurcie, otrzymasz specjalne rabaty. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw.

Sprzedam pręt renowy, drut po okazyjnej cenie

Ogromna gama rzadkich i ogniotrwałych metali jest reprezentowana w magazynie firmy «Auremo». Szeroki wybór produktów, kompleksowa obsługa doradcza, przystępne cenowo pręty renowe, cena drutu oraz krótkie terminy dostaw definiują wizerunek firmy. Dostawy realizowane są bezpośrednio z magazynu. Daje to klientom duży wybór produktów oraz znaczne oszczędności w magazynach i lokalach. Pręt renowy, drut są zawsze w magazynie. Możesz je kupić za najlepszy pręt renowy, cena drutu od dostawcy. Pręt renowy «Auremo», dostawca drutu, ma wszelkie możliwości do produkcji wysokiej jakości produktów o nietypowych rozmiarach na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do współpracy.