Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Brąz, mosiądz, miedź

Charakterystyka ogólna

Brąz jest stopem na bazie miedzi. Głównym składnikiem stopowym jest cyna. W jego skład wchodzą dodatki aluminium, berylu i innych pierwiastków takich jak fosfor, aluminium, cynk, pion. Wyjątkiem są stopy miedzi + cynku (mosiądzu) i stopy miedzi + niklu. Brąz aluminiowy, mosiądz (Cu+Zn) i konstantan (Cu+Ni) są bardzo popularne, ale nie odnoszą się do brązów.

Brąz cynowy

Cyna jest drugim składnikiem stopu; miedź jest pierwsza. Trzecim składnikiem może być cynk, aluminium, arsen lub inne pierwiastki. Ten stop jest najbardziej użyteczny. Człowiek wącha go od czasów starożytnego Egiptu. Uważano, że był to materiał obronny przez bardzo długi czas. Aż do XIX wieku fundowano z niego broń palną. Składa się z cyny i miedzi (zwykle miedzi jest więcej). Ten metal stał się jednym z pierwszych metali, jakie ludzie opanowali. Ma więcej zalet (m.in. twardość, urabialność, wytrzymałość) w porównaniu z miedzią. Wynalazek brązu otworzył przed ludźmi wiele różnych możliwości, z których korzystają do dziś.

Właściwości brązu

Brąz cynowy jest źle traktowany przez nacisk, szlifowanie, cięcie. Nie ustępuje innym metalom właściwościami odlewniczymi. Stop ten ma wysoką odporność na korozję i właściwości przeciwcierne. Może być stosowany na detale napędów lub w przemyśle chemicznym do produkcji armatury. Pion i fosfor mogą poprawić właściwości przeciwcierne. Brązy cynowe mogą być również stapiane z cynkiem, niklem, aluminium, arsenem. Dodatek cynku do % nie zmienia charakterystyki brązu. Dzięki temu jest jednak tańszy. Stop brązu z nadstopami cynku nazywany jest „admiralicją”. Jest dobrze chroniony przed korozją w wodzie morskiej.

Dostawca

Dostawca «Auremo» oferuje najbardziej przystępne ceny na dostawę metali nieżelaznych. Oferujemy hurtowy zakup stopów brązu, mosiądzu, miedzi, metali nieżelaznych. W magazynie znajduje się szeroka gama półproduktów. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Miedź, metale nieżelazne, cyna, brązy admiralickie, brązy pionowe są zawsze w magazynie. Jest najlepsza cena od dostawcy brązu, mosiądzu, miedzi. Czekamy na Twoje zamówienia. Kup brąz, mosiądz, miedź za chwilę.

Kup w okazyjnej cenie

Firma «Auremo» proponuje zakup towarów na korzystnych warunkach. W magazynie znajduje się szeroka gama towarów do produkcji wielkogabarytowej. Produkty z mosiądzu, miedzi i brązu są zawsze w magazynie. Cena brązu, mosiądzu, miedzi jest uwarunkowana szczegółami technologicznymi produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Brąz, mosiądz, miedź cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Możesz nas łatwo znaleźć przez Internet. Dostawca «Auremo» oferuje hurtowy zakup produktów. Firma «Auremo» jest rentownym dostawcą tytanu w tym segmencie walcowania metali. Kup brąz, mosiądz, miedź już teraz! Oferujemy przystępną cenę od dostawcy brązu, mosiądzu, miedzi. Możesz zapoznać się z katalogiem produkcji, przejrzeć nasz cennik i znaleźć wszystkie potrzebne informacje na naszej stronie internetowej. Ekspert ds. konsultacji on-line jest zawsze do Twojej dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania. Czekamy na Twoje zamówienia. Nasz adres on-line można znaleźć w dziale „Kontakty”.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)