Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Pręt, drut z indim

Drut, pręt lut POIN-52

Równowartość

znak analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
w000 Kupić magazyn, sprawdź dostępność
w00 Kupić magazyn, sprawdź dostępność
IN0000 Kupić magazyn, sprawdź dostępność

Charakterystyka ogólna

Ind jest srebrno-białym metalem. Różni się wysoką topliwością, znaczną miękkością, podatnością na kucie. Jego nazwa pochodzi od spektroskopowej linii indu (kolor indygo-niebieski). Pod względem właściwości chemicznych ind jest podobny do galu i aluminium. Wygląda jak cynk.

Cechy fizyczne

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 114.818
Szybkość utleniania 3.1
Gęstość [g/cm 3 ]

7.31
Temperatura topnienia 153°С
Ciepło topnienia kJ/mol 3.24
Przewodność cieplna K [V/m*K] 81,8
Ciepło parowania kJ/mol 225.1

Produkcja

Obecność indu w całej gamie minerałów można znaleźć w pojemności niskoprocentowych dodatków. Siarczek cynku o wysokiej zawartości żelaza zawiera ind do jednej dziesiątej procenta,
miedź pirytowa — o jeden rząd mniej, pirotyna i cyna — permil proc. Stężenie indu w wolframie, arsenie, żelazie, pirycie wynosi kilka gramów na tonę. Całkowita zawartość tego pierwiastka w litosferze wynosi około 0,25 g/t, w wodzie morskiej 18 g/t.

Obecnie ind otrzymuje się z pośrednich odpływów produkcyjnych cynku, miedzi, pionu i cyny. Pomimo znikomej zawartości (do 0,1%) i bardzo trudnego oddzielenia od kadmu, miedzi, cynku, antymonu, jest wart wysiłku: ind jest bardzo poszukiwany. W pierwszym stężeniu przeprowadza się jego zgrubne oddzielenie od cynku, kadmu, miedzi. Wchodzący materiał jest traktowany kwasem siarkowym, który rozpuszcza metale. W wyniku rozkładu hydrolitycznego ekstrahuje się stężony produkt. Osiąga się to poprzez zmianę intensywności roztworu kwasu. Wodorotlenek kadmu osadza się przy pH rzędu 8, wodorotlenek miedzi i cynku — przy 6. Do „przeszczepiania” wodorotlenku indu wskaźnik pH roztworu musi wynosić 4. „Zanieczyszczony ind” jest oddzielany przez karbonizację koncentratu glinu i cynku. „Czysty ind” otrzymuje się w reakcji oczyszczania z rafinacją strefową.

Pręt, drut

Początkowo wytwarza się wlewek o kształcie cylindrycznym (pręt indowy), który następnie poddaje się obróbce ciśnieniowej. Wykonany jest z gatunku In00 (czystość 99,999%), o średnicy 21-25 mm, o długości 60 mm lub o średnicy 22-24 mm, o długości 63-67 mm. Powierzchnia wyrobów może posiadać nierówności i skurcze. Takie wady nie mogą naruszać standardowych rozmiarów tolerancji zgodnie z GOST.

Aplikacja

Nowoczesne techniki radiotechniczne nie mogą obejść się bez zastosowania drutu indowego. Drut indowy jest używany w mikroelektronice półprzewodnikowej wraz z krzemem i germanem. Drut jest stosowany jako składnik łatwotopliwych stopów i lutów.

Ze względu na wyjątkową przyczepność indu do wielu materiałów (na przykład do lutowania go ze szkłem), drut jest wykorzystywany jako osłony do pakowania, układania. Znajduje również zastosowanie do pakowania akceleratorów cząstek elementarnych, statków kosmicznych. Przekrój poprzeczny tego drutu do wychwytu neutronów termicznych jest ważny w energetyce jądrowej. Taśma i drut indowy są nieodzowne przy produkcji elektrod w galwanotechnice. Związek elektrochemiczny tlenku rtęci z indem znajduje zastosowanie w akumulatorach dużej energii. Ind jest pięć razy bardziej miękki niż pion. Za pomocą drutu indowego powstaje odprysk w celu zmniejszenia tarcia między ruchomymi częściami mechanizmu. Pokrycie aluminiowych fartuchów diesla indem obniża ich jakość noszenia.

Ind dostarczany jest transportem zamkniętym. Małe partie transportowane są transportem kolejowym. Gatunki In00, In0 dostępne są w formie piramidek lub gąsek o masie 0,05−1 kg. Dostępne są inne gatunki o masie nie większej niż 3 kilogramy. Powierzchnia wyrobów może posiadać nierówności i skurcze. Każda wlewka jest oznaczona. Wlewki gatunku In000, In0000 pakowane są oddzielnie w folię polietylenową. In00, In0 można pakować parami. Drut indowy przechowywany jest w magazynach zamkniętych w oryginalnych opakowaniach. Jest odizolowany od kontaktu z kurzem i agresywnym środowiskiem. Gwarantowany okres przechowywania wynosi 5 lat.

Pręt indu, dostawca drutu

Pręt indowy «Auremo», dostawca drutu oferuje hurtowy zakup pręta indowego, drutu. Szeroka gama gatunków jest prezentowana w magazynie. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Drut, pręt, sztabka indu są zawsze w magazynie. Możesz kupić towar za najlepszą wędkę indu, cenę drutu od dostawcy. Kup pręt indowy, drut już teraz! Pręt indowy, cena drutu jest uprzywilejowana dla odbiorców hurtowych.

Kupię pręt indowy, drut po okazyjnej cenie

Nieograniczona gama produktów, która jest prezentowana u dostawcy «Auremo», jest zgodna z GOST i międzynarodowymi normami jakości. Szeroki wybór produktów, kompleksowa obsługa doradcza, przystępna cena pręta indowego, cena drutu oraz krótkie terminy dostaw definiują wizerunek firmy. Pręt indowy, drut są zawsze w magazynie. W tym segmencie wyrobów młynarskich panuje najlepsza cena. Dostawy realizowane są bezpośrednio z magazynu. Daje to klientom duży wybór produktów oraz znaczne oszczędności w magazynach i lokalach. Pręt indowy «Auremo», dostawca drutu posiada wszelkie możliwości do produkcji wysokiej jakości produktów o nietypowych rozmiarach na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do współpracy.