Odwiedzając tę ​​stronę, należy dopuścić stosowanie plików cookie. Więcej na temat naszej polityki cookies.

Metaliczny german (sztabka)

German jest metalem o srebrzystej barwie. Jest pierwiastkiem czwartej grupy układu okresowego, gdzie jest oznaczony jako Ge. Odnosi się do pierwiastków śladowych. Jego masa atomowa wynosi 72,59, a ciężar właściwy 5,33 g/cm3. Został wynaleziony w 1886 roku przez niemieckiego naukowca. Jego nazwa pochodzi od nazwy jego ojczyzny — Niemiec. Nie można go spotkać w stanie czystym. Można go spotkać jedynie jako dodatek w kopalniach niklu-wolframu, skałach osadowych, węglach, krzemianach, darni, wodach termalnych. Może być również przechowywany w algach.

Charakterystyka techniczna

German jest stosunkowo kruchym metalem. Nie jest narażony na działanie ciśnienia zimnego ani gorącego do temperatury 550°C. Powłoka powierzchniowa czyni ją dość odporną na działanie powietrza, wody, kwasu solnego w normalnych warunkach. Słabo reaguje z sodą kaustyczną, ale łatwo rozpuszcza się w kwasie chlorazotawym lub alkalicznym roztworze nadtlenku wodoru. Wartościowość chemiczna wynosi +2 +4. Związki chemiczne o wysokiej wartościowości są bardziej stabilne. Najczęściej stosowany jest dwutlenek GeO 2 . .

Właściwości fizyczne Ge

Opis Identyfikacja
Masa atomowa (molowa) mol/h 72,64
Szybkość utleniania 4,2
Gęstość [g/cm 3 ]

5.323
Temperatura topnienia 938,2°С
Ciepło topnienia kJ/mol 36,8
Przewodność cieplna K [V/m*K] 60.2
Ciepło parowania kJ/mol 328

Produkcja

German pozyskiwany jest z przeróbki rud metali nieżelaznych oraz z popiołu węglowego. Zawartość germanu jest określana za pomocą analizy widma emisyjnego, gdzie stwierdza się ją tworząc jasnożółty kwas germanowo-molibdenowy. Wytapiany jest metodą metalurgiczną w temperaturze 800-1800°C. Aby uzyskać inżynierski german, należy go oczyścić w kolumnach kwarcowych za pomocą kwasu solnego metodą dyfuzji termicznej, która ma na celu krystalizację. Wytwarzanie monokrystalicznego germanu stosowanego w urządzeniach półprzewodnikowych określa GOST 16 153-80 i warunki techniczne.

Aplikacja

Ten metal odnosi się do półprzewodników, które są używane jako monokrystaliczne o wysokiej częstotliwości do produkcji tranzystorów, rezystorów fotoprzewodzących, fotodiod i diod. Produkowane są urządzenia Halla, termometry rezystancyjne, soczewki do analizy widma rentgenowskiego. Odpryski germanu o dużej wytrzymałości na rozciąganie są stosowane w technice jubilerskiej i dentoprotetycznej. Niektóre stopy na jego bazie przeznaczone są do stosowania w powłokach antykorozyjnych. Dodatki dwutlenku GeO 2 są stosowane w stopach metali, wyrobach hutniczych — drutach, prętach, blachach.

Dostawca metali z germanu

Firma «Auremo» proponuje zakup germanu metalicznego po najkorzystniejszej cenie. W magazynie prezentowana jest szeroka gama towarów wysokiej jakości. Są zgodne z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Nasze biura zlokalizowane w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz miastach Europy Środkowej zapewniają dostępność produktów i sprawność dostaw. Możesz łatwo kupić dostawcę germanu «Auremo». Cena germanu metalicznego uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Jeśli kupisz german metaliczny hurtowo, otrzymasz specjalne rabaty.

Kup w okazyjnej cenie

Nieograniczona gama produktów, która jest prezentowana w „Auremo” dostawcy germanu metalu, jest zgodna z GOST i międzynarodowymi standardami jakości. Szeroki wybór produktów, kompleksowa obsługa doradcza, przystępna cena germanu metalicznego oraz krótkie terminy dostaw definiują wizerunek firmy. Dostawy realizowane są bezpośrednio z magazynu. Daje to klientom duży wybór produktów oraz znaczne oszczędności w magazynach i lokalach. Półfabrykaty germanowe są zawsze w magazynie. Możesz kupić produkty za najlepszą cenę metalicznego germanu od dostawcy. Dostawca germanu metalicznego «Auremo» ma wszelkie możliwości do produkcji wysokiej jakości produktów o nietypowych rozmiarach na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do współpracy.

Nasz konsultant pozwoli Ci zaoszczędzić czas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Subskrypcja

Specjalne oferty i rabaty. :)